?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Запись опубликована В гостях у главного редактора. You can comment here or there.

На шостій групі єдиного податку можуть перебувати юридичні особи, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  1. середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
  2. обсяг річного доходу не перевищує 20000000 гривень.

Для шостої групи платників єдиного податку ставка складає:

  • 7 відсотків доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
  • 10 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Що стосується переходу на шосту групу єдиного податку, то:

  • новостворені підприємства мають право обрати спрощену систему оподаткування та стати платниками єдиного податку 6 групи.
  • платники єдиного податку четвертої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді максимальний обсяг доходу, визначений для таких платників – в наступному податковому (звітному) кварталі мають право за поданою ними заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників податків шостої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування (пп.3 п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України). Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

За умови дотримання платником єдиного податку, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (пп.298.1.5 п. 298.1 ст.298 Податкового кодексу України). Цією нормою платники єдиного податку можуть скористатися подавши заяву не пізніше 16 грудня для переходу в іншу групу з 1 січня 2013 року.

 

ДПІ у Київському районі м. Харкова

ГУ Міндоходів у Харківської області